Відділ продажу
Відділ продажу
info@raotherm.com
Київ, Звіринецька 63, оф1
Прайс-лист

Дрова

Дрова – нарубані частинами дерево, які призначені для спалювання в печах, камінах, топках або вогнищах для отримання тепла, жару та світла.

Дрова в основному виготовляють і поставляються в пилянному та колотому вигляді. Зміст вологи має бути якомога меншим. Довжина полін в основному 25 та 33 см. Такі дрова продають в насипних складометрів або фасують, і продають на вагу.

Для опалювальних цілей застосовуються різні види дерева. Пріоритетною характеристикою, по якій обирають ті чи інші дрова для камінів і печей, є їх теплотворна здатність, тривалість горіння та комфорт при використанні (картина полум’я, аромат). Для опалювальних цілей бажано, щоб тепловиділення відбувалося повільніше, але більш тривалий час тому найкраще підходять всі дрова з таких листяних порід, як дуб, ясен, береза, ліщина, тис, глід.

Особливості горіння дров різних порід деревини

Дрова березові

Традиційні Їх багато хто вважає кращими і для грубки, і для каміна, і для лазні. Сухі березові дрова розпалити вдасться без проблем, горіти вони будуть довго, красивим рівним полум’ям, майже без іскор. Вони дають багато жару і мають здатність дезінфікувати повітря, яке наповнюється приємним ароматом. А ще цей вид палива, згоряючи, виділяє дуже мало чадного газу, а також при нестачі повітря в топці, горять димно і утворюють дьоготь (березовий смолу), який осідає на стінках труби;


Дрова хвойні

Соснові, ялинові, модринові мають характерне потріскування полін та яскраві іскри, що розлітаються навколо. Як і березові, дають багато жару, тільки згоряють значно швидше. Але за неповторний смолистий аромат, можна багато ці пробачити.

соснові дрова горять спекотніше ялинових через більший вміст смоли; при горінні смоли дров, різкому підвищенні температури з тріском лопаються маленькі порожнини в деревині, в яких накопичується смола, і на всі боки розлітаються іскри, тому стежити потрібно уважніше: іскри здатні вилетіти з топки та стати причиною великих бід…

Модринові дрова використовуються досить рідко – не така ця порода дерева і поширена. Але якщо вам такі поліна попадуться, пам’ятайте: згоряючи, вони утворюють багато чадного газу, тому ні в якому разі не поспішайте закривати заслінку і подбайте про хорошу вентиляцію. Сажі і кіптяви від смолистих хвойних дров на стінках пічки і димоходу осяде нітрохи не менше, ніж від березових.


Дрова вільхові

Якщо вдасться такі дрова знайти – вважайте, що пощастило: горять вони жарко, майже без диму і сажі, зате з неповторним ароматом. Вважається, що і банька на вільхових дровах – перевірений засіб від простудних хвороб, а в старовину, кажуть, саме вільху вибирали для печей в царських покоях і багатих садибах. Свіжі спили вільхи мають червоно-оранжевий колір, так що склад буде виглядати яскраво і незвично. А ще вільха і осика згорають без утворення сажі, більш того – вони випалюють її з димаря.


Дрова дубові

Деревина дуба міцна, щільна, тому горить жарко і довго. Молоденький дубок не потішать жаром, а старий зробить повітря важким. Дубові дрова мають кращу тепловіддачу, єдиний їхній недолік – вони погано розколюються, так само як і дрова з граба. Добре розпалюються і дають відмінне тепло тільки сухі дрова з дуба «середнього віку». Але таких ще пошукати треба: дуб – довгожитель, росте повільно, і його деревину як паливо використовують не часто.


Дрова липові

Жаркі та запашні Хоч липа в багатьох містах і не рідкість, але не в центральній частині України. Це одні з кращих дров: з сильним, стійким жаром, медовим ароматом.

Ще до порід дерев з м’якою деревиною крім липи відносять також тополю, вільху, осику; дрова цих порід добре горять, дрова з тополі сильно іскрять і дуже швидко прогорають.


Дрова фруктові

Після обрізки яблунь, вишень та інших дерев в саду підчас залишається чимало гілок і сучків. Хтось їх у багаття пускає, ну а дбайливий господар неодмінно акуратно все розпиляє, порубати і в стіс складе. Горять вони жарко, рівно. Особливо цінуються яблуневі дрова – від них і спеки більше, і диму майже немає. Втім, цей варіант – швидше екзотичне задоволення, ніж щоденна практика: ніхто не вирощує плодові дерева заради заготівлі дров.

Ще дрова з груші та яблуні легко розколюються і добре горять; дрова з порід середньої твердості, як правило, легко колоти, а дрова з вишні, як і в’яза, при горінні димлять.


Дрова осикові

Очищаючі Осикові дрова завжди непогано тримати про запас, адже у них є дуже цінна властивість: вони й самі кіптяви не дають, і утворений іншими дровами нагар здатні «підчищати». Правда, осикові поліна навряд чи зможуть добре зігріти – тепла при згорянні вони виділяють набагато менше, ніж соснові або березові. Але підкинути кілька осикових полін, завершуючи топку, буде зовсім не зайвим: довгі язики полум’я позбавлять грубку від сажі та кіптяви.


Дрова вербові

Не варто відмовлятися від цих дров – горять вони рівно, жарко, що не коптять. Правда, згорають вже дуже швидко. Зате ними і запастися не складно, якщо верби у ваших краях ростуть. Вік у них недовгий, і в містах та селищах регулярно спилюють старі дерева, обрізають гілки, так що не упускайте момент.


Важливі деталі

– дрова з кедра дають довго тліюче вугілля, однак вони крайня рідкість в Україні;

– дрова з бука, берези, ясеня, ліщини важко розпалювати, але вони можуть горіти сирими, тому що мають невелику вологість, причому дрова з усіх цих порід дерев, крім бука, легко розколюються;

– дрова з платана легко розтоплюються, але важко колються;

– менше підходять для топки дрова хвойних порід, тому що вони сприяють утворенню смолистих відкладень в трубі і мають низьку теплотворну здатність; соснові і ялинові дрова легко колоти і розтоплювати, але вони димлять і іскрять;

Необхідно враховувати той факт, що показник теплотворної здатності дров різних порід деревини сильно коливається. В результаті чого отримуємо коливання щільності деревини і коливання в перерахованих коефіцієнтах кубометр => складометр.


Таблиця із середніми значеннями теплотворної здатності на один складометр дров

Дрова (природня сушка)

Теплотворна здатність кВт.ч/кг

Теплотворная здатність мега Джоуль/кг

Теплотворная здатність Мвтч./складометр

Об’ємна плотність в кг/дм³

Плотність кг/складометр

Грабові дрова

4,2

15

2,1

0,72

495

Букові дрова

4,2

15

2,0

0,69

480

Ясеневі дрова

4,2

15

2,0

0,69

480

Дубові дрова

4,2

15

2,0

0,67

470

Березові дрова

4,2

15

1,9

0.65

450

Дрова з модрини

4,3

15,5

1,8

0,59

420

Соснові дрова

4,3

15,5

1,6

0,52

360

Ялинові дрова

4,3

15,5

1,4

0,47

330

1 складометр сухої деревини листяних дерев замінює близько 200 до 210 літрів рідкого палива або 200 до 210 м? природного газу.

×
Any questions?