Відмінність класичних апаратів
Стандартні універсальні котли працюють на будь-якому з видів твердого палива. Принцип дії заснований на спалюванні дров або вугілля і нагріванні теплоносія виділеним при цьому теплом. Але в класичних твердопаливних котлах частина енергії разом з димом викидається в атмосферу, що призводить до неекономного витрати палива та неефективної роботи пристрою в цілому.
Виправити ситуацію змогли розробники піролізних агрегатів. Їх головною відмінністю від звичайних є використання для підігріву теплоносія не тільки енергії отриманої в результаті спалювання дров, але і тієї, яка утворюється при спалюванні деревних газів.
Пристрій універсального твердопаливного котла
Котли даного типу – це модульна конструкція, яка зібрана в сталевому корпусі.
В неї входять наступні вузли:
— теплообмінник
— прочищувальний люк
— камера згоряння з дверцятами
— решітка
— терморегулятор для котлів на твердому паливі
Камера згоряння призначена для спалювання палива. Цей процес складається з трьох етапів: підсушування, окислення, виділення деревного газу і його дожиг. Паливо, потрапляючи в камеру, розподіляється по всій її ширині на колосниках, розташованих похило.
Волога з палива випаровується в результаті взаємодії з розпеченою футеровкою камери і енергією горіння, що відображається від залізного екрану. Далі відбувається горіння з примусовим піддувом. І останнім етапом є дожиг в топці котла, в зоні, куди подається повітря, при температурі в 950С.
Кожен з розглянутих етапів супроводжується подачею в топку повітря, при цьому зола через колосникові грати опадає в зольник. Звідти її видаляють вручну.
Теплообмінник – це сталева (або чавунна) конструкція, що передає енергію від нагрітого теплоносія до холодного. Найчастіше він виконується у вигляді бочки, через яку проходять димопровідні труби. По них проходять гази, які нагрівають воду, що циркулює всередині теплообмінника. Швидкість їх проходження регулюється димососом.
Рух води в теплоносії підтримується автоматично за допомогою насосної станції. Вхід теплообмінника має ізоляцію – це захист від перегріву обшивки твердопаливного котла. Підведення води здійснюють через впускний колектор, а випуск – через випускний. Зазвичай вони забезпечуються датчиками температури.
Купівля додаткових вузлів для опалювального обладнання.
Сучасні універсальні твердопаливні котли оснащуються елементами, які значно спрощують процес їх експлуатації.
Серед них варто окремо виділити:
— Регулятор тяги
— Пелетні пальники
— Термостатичний клапан
— Контур охолодження
Регулятор тяги твердопаливного котла при нагріванні розширюється і впливає на заслінку – прикриваючи її, або відкриває при охолодженні апарату. Він необхідний для регулювання доступу повітря в камеру згоряння та температури в прямому трубопроводі.
Регулятор встановлюється на передній стінці агрегату і працює в автоматичному режимі. При запуску опалювальної системи його необхідно відрегулювати таким чином, щоб температура не перевищувала 90С і не була нижче 65С. Найчастіше для цього використовують терморегулятор для твердопаливного котла.
Апарати, оснащені цим пристроєм, можуть працювати в автоматичному режимі. Вони зможуть підтримувати потрібну температуру без участі людини.
Пелетні пальники – ще один вид опалювального обладнання, що застосовується в твердопаливних моделях для використання пелети в якості палива.
Вони мають цілу низку переваг:
– Процес опалювання стає автоматичним за рахунок автоматичної подачі палива в котел
– Мають просту конструкцію і дуже надійні
– Безпечні у використанні
– Можуть комбінуються з різними видами котлів
Термостатичний клапан – складається з термостата та контура охолодження.
Він призначений для відводу тепла при перегріві води у котлі. У сталевих апаратах контур охолодження для твердопаливного котла знаходиться всередині, а в чавунних його встановлюють на подачі. При цьому для охолодження апарату спускається гаряча вода з системи і на її місце надходить холодна.