Відділ продажу
Відділ продажу
info@raotherm.com
Київ, Звіринецька 63, оф1
Прайс-лист

Універсальні твердопаливні котли — принцип роботи

Відмінність класичних апаратів

Стандартні універсальні котли працюють на будь-якому з видів твердого палива. Принцип дії заснований на спалюванні дров або вугілля і нагріванні теплоносія виділеним при цьому теплом. Але в класичних твердопаливних котлах частина енергії разом з димом викидається в атмосферу, що призводить до неекономного витрати палива та неефективної роботи пристрою в цілому.

Виправити ситуацію змогли розробники піролізних агрегатів. Їх головною відмінністю від звичайних є використання для підігріву теплоносія не тільки енергії отриманої в результаті спалювання дров, але і тієї, яка утворюється при спалюванні деревних газів.

Пристрій універсального твердопаливного котла

Котли даного типу – це модульна конструкція, яка зібрана в сталевому корпусі.

універсальний котел

В неї входять наступні вузли:

— теплообмінник
— прочищувальний люк
— камера згоряння з дверцятами
— решітка
— терморегулятор для котлів на твердому паливі

Камера згоряння призначена для спалювання палива. Цей процес складається з трьох етапів: підсушування, окислення, виділення деревного газу і його дожиг. Паливо, потрапляючи в камеру, розподіляється по всій її ширині на колосниках, розташованих похило.

Волога з палива випаровується в результаті взаємодії з розпеченою футеровкою камери і енергією горіння, що відображається від залізного екрану. Далі відбувається горіння з примусовим піддувом. І останнім етапом є дожиг в топці котла, в зоні, куди подається повітря, при температурі в 950С.

Кожен з розглянутих етапів супроводжується подачею в топку повітря, при цьому зола через колосникові грати опадає в зольник. Звідти її видаляють вручну.

Теплообмінник – це сталева (або чавунна) конструкція, що передає енергію від нагрітого теплоносія до холодного. Найчастіше він виконується у вигляді бочки, через яку проходять димопровідні труби. По них проходять гази, які нагрівають воду, що циркулює всередині теплообмінника. Швидкість їх проходження регулюється димососом.

Рух води в теплоносії підтримується автоматично за допомогою насосної станції. Вхід теплообмінника має ізоляцію – це захист від перегріву обшивки твердопаливного котла. Підведення води здійснюють через впускний колектор, а випуск – через випускний. Зазвичай вони забезпечуються датчиками температури.

Купівля додаткових вузлів для опалювального обладнання.

додаткові вузли для опалювального обладнання

Сучасні універсальні твердопаливні котли оснащуються елементами, які значно спрощують процес їх експлуатації.

Серед них варто окремо виділити:

— Регулятор тяги
Пелетні пальники
— Термостатичний клапан
— Контур охолодження

Регулятор тяги твердопаливного котла при нагріванні розширюється і впливає на заслінку – прикриваючи її, або відкриває при охолодженні апарату. Він необхідний для регулювання доступу повітря в камеру згоряння та температури в прямому трубопроводі.

Регулятор встановлюється на передній стінці агрегату і працює в автоматичному режимі. При запуску опалювальної системи його необхідно відрегулювати таким чином, щоб температура не перевищувала 90С і не була нижче 65С. Найчастіше для цього використовують терморегулятор для твердопаливного котла.

Апарати, оснащені цим пристроєм, можуть працювати в автоматичному режимі. Вони зможуть підтримувати потрібну температуру без участі людини.

Пелетні пальники – ще один вид опалювального обладнання, що застосовується в твердопаливних моделях для використання пелети в якості палива.

пальник на пелетах

Вони мають цілу низку переваг:

– Процес опалювання стає автоматичним за рахунок автоматичної подачі палива в котел
– Мають просту конструкцію і дуже надійні
– Безпечні у використанні
– Можуть комбінуються з різними видами котлів

Термостатичний клапан – складається з термостата та контура охолодження.

Він призначений для відводу тепла при перегріві води у котлі. У сталевих апаратах контур охолодження для твердопаливного котла знаходиться всередині, а в чавунних його встановлюють на подачі. При цьому для охолодження апарату спускається гаряча вода з системи і на її місце надходить холодна.

About the author

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

×
Any questions?