Відділ продажу
Відділ продажу
info@raotherm.com
Київ, Звіринецька 63, оф1
Прайс-лист

Пелетні котли: принцип роботи, переваги

Відносно недавно з’явилися на опалювальному ринку пелетні котли та поступово стають все більш популярними. На відміну від інших котлів, що працюють на твердому паливі, вони економічні, максимально автоматизовані та екологічні. При правильному користуванні такий котел може прослужити більше 20 років.

Дане опалювальне обладнання зацікавить в першу чергу власників будинків та котеджів, що зазнають труднощів з підведенням магістрального енергопостачання. Використання пеллетного палива може виявитися економічно вигідним і для підприємців, які шукають недорогі варіанти організації опалення своїх об’єктів.

Пелетами називається новий для нашого ринку вид палива: пресовані деревні гранули, які виробляють з відходів деревопереробної та агропереробної промисловості без використання клейових компонентів. Це забезпечує максимальну екологічність пелет.

Конструкція та принцип роботи пелетних котлів

пелетний котел

Пелетний котел – це конструкція з листової сталі або чавуну, що складається з корпусу, пальника, топки, теплообмінника, паливного бункера і димоходу. Завантажені в бункер пелети під дією своєї ваги, за допомогою шнека або комбінації шнека і вакуумного насоса подаються в топку, де відбувається процес горіння з нагріванням теплоносія.

Переваги та недоліки обладнання

Пелетні котли стають все більш популярними за рахунок наступних переваг:

– Гранульний пальник об’ємного типу забезпечує високий ККД роботи котла, в результаті чого пелетний котел по ефективності можна порівняти з газовим.
– Подача пелет в пальник і температура теплоносія підтримуються автоматично, на відміну від інших видів котлів на твердому паливі.
– Доставка і зберігання пелет значно простіша, ніж будь-якого іншого виду палива, і вони відразу готові до застосування.
– Пелети згорають, залишаючи зовсім небагато золи, тому однієї чистки золосборніка в тиждень буде достатньо.
– Пелетний котел забезпечує його власнику незалежність опалення від наявності магістральних енергосистем.
– Пелетні котли безпечні, їх установка не вимагає узгодження в контролюючих органах.

пелетний котел

Приймаючи рішення про покупку пеллетного котла, слід, однак, враховувати наступні фактори:

– Істотна вартість і необхідність у професійній установці устаткування. Правила монтажу підлогових котлів в даний час дозволяють встановлювати котли (до 50 кВт) не тільки в спеціалізованому приміщенні, але і в коридорах, підсобках і навіть кухнях. Основні вимоги ті ж, що і для котлів, що працюють на інших видах палива: наявність припливної-витяжної вентиляції, пожежо- та електробезпека.
– Вручну завантажувати пелети в бункер котла досить важко, оскільки мішки важать 25-30 кг.
– Європейські котли розраховані на роботу зі стандартизованими пелетами. У нас поки немає єдиного стандарту з виробництва, тому по можливості купуйте пелети, відповідні європейським стандартам, що має бути підтверджено сертифікатами виробника пелети.

Види пелетних котлів

Пелетні котли на ринку представлені в декількох варіантах, кожен з яких має свої переваги та недоліки.

За типом палива:

Котли, що працюють тільки на пелетах.
Вам буде потрібно надійний постачальник пелет та довгостроковий договір на їх постачання, інакше з котлом можуть бути проблеми. Доведеться також продумати альтернативні варіанти закупівель.

Умовно комбіновані пелетні котли.
За рахунок спеціальної форми топки вони дозволяють використовувати інші види палива (дрова, брикети). Однак це варіант на крайній випадок. Постійно експлуатувати такі котли на інших видах палива не можна.

Пелетні комбіновані котли.
У комбінованих котлах передбачено декілька камер згоряння, кожна з яких розрахована на свій вид палива (пелети, вугілля, дрова). Такі котли при їх універсальності більш громіздкі і коштують дорожче.

котел на пелети

За типом подачі палива в котел:

Пелетний котел автоматичний.
Автоматика – незаперечна перевага пеллетного котла. Для забезпечення комфортної температури в приміщенні важливо запросити кваліфікованих фахівців, які зроблять необхідні розрахунки і налаштують обладнання.

Котел напівавтоматичний.
Потужність можна задавати ручним регулятором, далі подача палива підтримується автоматично. Найбільш зручний варіант з вигідним співвідношенням ціни і якості.

Котел з механічною подачею палива.
Механічна подача палива перетворює власника котла в кочегара: йому постійно доводиться стежити за котлом самому.

За цільовим призначенням:

Водогрійні опалювальні котли.
Як правило, розміщуються в підвалах будинків, можуть мати великі габарити та відрізняються невибагливим дизайном.

Конвекційні печі-каміни для прямого нагрівання повітря.
Можуть розміщуватися безпосередньо в житлових приміщеннях, більш компактні, легко вписуються в будь-який інтер’єр.

Гібридні установки.
В яких поєднані функції опалення з теплоносієм у вигляді води з прямим нагрівом повітря в приміщенні, де розміщені. За зовнішніми ознаками дуже схожі на печі-каміни. Деякі з них додатково мають варильну поверхню або навіть духову шафу.

пальник на пелетах

За типами пальників:

Факельні.
Найбільш поширені для використання в побуті. Малопотужні пальники для невеликих топкових камер, прості і надійні в експлуатації, легко піддаються налаштуванню. Недоліком є спрямованість полум’я, що призводить до локального нагрівання стінки котла. Дуже чутливі до якості пелет.

Об’ємного горіння.
Більш потужні пальники, які застосовуються в основному в промислових котлах. Однак в побутових котлах вони також знайшли своє застосування. До їх переваг можна віднести те, що вони працюють на пелетах не дуже хорошої якості. До недоліків – збільшення загальної маси котла.

Камінні.
Горіння відбувається в чаші, куди падають пелети. Такі пальники найбільш безпечні, вони відрізняються дуже тихою роботою (котел-камін може, наприклад, стояти у вітальні). Недолік – менше можливостей регулювання. Також вимогливі до якості пелет.

Вартість пелетних котлів

Пелетний котел коштує від 10 000 до 2 000 000 грн. На ціну впливають в першу чергу потужність котла, обсяг камери згоряння, матеріал теплообмінника, автоматика, розмір бункера.

Вітчизняні варіанти дешевше імпортних, але мають товщину стінки 2-3 мм проти 4-6 мм у зарубіжних котлів, а також теплообмінник з малою кількістю ходів для виведення газів. У дорожчих та імпортних моделях може бути встановлений GSM-модем з активованою SIM-картою для дистанційного керування роботою котла по мобільному телефону.

Особливості вибору твердопаливних котлів пеллетного типу

Як вибрати модель пеллетного котла? Відштовхуйтеся від параметрів приміщення, яке передбачається опалювати, а також від умов експлуатації котла.

Потужність.
При висоті стелі до 3 м потужність визначається з розрахунку 1 КВт на 10 кв. м площі. Так для опалення будинку площею 200 кв. м необхідна потужність котла від 20 КВт.

Обслуговування.
Менш дорогі застарілі моделі потрібно чистити один раз в тиждень, більше нові – один раз в один-два місяці.

Витрата палива і види палива.
Щомісячний витрата пелет для котла, що не використовує інші види палива, може становити близько 1 тонни, хоча цей показник сильно залежить від потреб споживача в теплі. Опалення будинку в зимовий період легко підрахувати, знаючи ціну на пелети в вашому регіоні. Варто сказати, що в різних районах вартість 1 кВт/год електроенергії коливається від 0,70 копійок до 1.7 грн. На ряді сайтів наведені спеціальні калькулятори, що дозволяють розрахувати витрати на опалення на тому чи іншому виді палива. До речі, якщо порівняти економічность різних видів палива, то пелети виявляться на другому місці після природного газу, але в рази дешевша.

Матеріал теплообмінника.
Чавунний теплообмінник важче, складніше в чищенні, має більшу теплову інертність, ніж сталевий. Котли з чавунними теплообмінниками не випускаються відомими виробниками. Якщо ви все-таки вирішили придбати варіант з чавуну, його краще використовувати в парі з тепловим акумулятором (буферною ємністю), щоб не перегрівати систему.

Виробник і продавець.
Купувати пелетний котел розумніше в компанії, яка візьме на себе гарантійні зобов’язання і обслуговування. Повноцінний комплексний підхід може забезпечити далеко не кожен продавець. Оптимальний варіант, коли продавець котла також є виробником котлів і може забезпечити ремонт та при необхідності і заміну частин котла та докомплектування.

Гарантійний термін.
Може становити від 18 місяців до 5 років. Гарантія на котли виробництва заводу Раотерм складає 5 років!

About the author

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

×
Any questions?