Відділ продажу
Відділ продажу
info@raotherm.com
Київ, Звіринецька 63, оф1
Прайс-лист

Системи опалення твердопаливним котлом з теплоаккумулятором

Переваги системи опалення приватного будинку з твердопаливним котлом і буферною ємністю, як акумулятором тепла.

схема опалення котла з баком

Кращим варіантом використання твердопаливного опалювального котла є система опалення, в якій в якості акумулятора тепла застосовується великий теплоізольований буферний бак з водою.

Бак розміщують між котлом та системою опалення. Такий бак зазвичай називають буферним (буферною ємністю) або акумулятором тепла:

Блок-схема підключення буферної ємності акумулятора тепла до системи опалення з твердопаливним котлом. 1 – циркуляційний насос (ЦН) контуру котла; 2 – ЦН контуру опалювальних приладів (радіаторів); 3 – регулятор температури.

схема опалення з баком

Котел гріє воду і за допомогою циркуляційного насоса поз. 1 ця вода подається в буферну ємність. Відповідно, такий же обсяг води, але використаної, повертається в котел. Насос поз. 2 подає гарячу воду з верхньої частини буферної ємності до радіаторів. Такий же обсяг води (що остигла) повертається в нижню частину буферної ємності.

Насос 1 працює тоді, коли горить котел. Насосом 2 управляє кімнатний регулятор температури, який може вмикати-вимикати насос в залежності від температури в будинку.

Буферний бак акумулятора тепла виконує кілька функцій:

– Акумулює тепло від опалювального твердопаливного котла і віддає його в міру необхідності в систему опалення приміщень.
– Захищає котел від перегріву (кипіння) води, так як поглинає весь перегрітий теплоносій, змішуючи його з великим запасом теплої води в баку.
– Дозволяє автоматизувати розподіл тепла по різним опалювальним контурам в залежності від температури повітря зовні або всередині приміщення та зробити функціонування системи опалення по-справжньому комфортною.
– Працює в якості гідророзподільника – дозволяє легко пов’язати різні теплогенератори з різними температурними характеристиками (твердопаливний котел, газовий котел, електрокотел і т. д.) в єдину систему, узгодити їх режим роботи з системою опалення.
– Виконує роль гідророзподілювача між контурами системи опалення. Покращує температурний режим роботи опалювального твердопаливного котла.
– Забезпечує спалювання палива без обмеження «тяги» з максимальним ККД аж до догорання палива, що зменшує витрату палива на 20-30%.
– Збільшує експлуатаційний комфорт, зменшуючи періодичність завантаження палива і забезпечуючи опалювальні приміщення відносно стабільною температурою теплоносія.
– При наявності вбудованого в буферну ємність теплообмінника забезпечує споживачів гарячою водою.

Розглянемо схему опалення з твердопаливним котлом та з акумулятором тепла (буферною ємністю) на конкретному прикладі.

схема опалення з баком

Схема підключення акумулятора тепла – буферної ємності, до закритої системи опалення з твердопаливним котлом наведена на малюнку:

На схемі:

1. Димохід.
2. Група безпеки котла – манометр, запобіжний клапан.
3. Твердопаливний котел.
4. Накладний термостат. Видає сигнал про початок та закінчення горіння палива в котлі. Перемикає контакти при підвищенні температури.
5. Акумулятор тепла – буферний бак з водою. Поверхня бака покрита теплоізоляцією. Усередині бака розміщений теплообмінник системи гарячого водопостачання, ГВС.
6. Блок насосно-змішувальний. Включає в себе циркуляційний насос, кілька клапанів різного призначення і контрольні стрілочні термометри. Забезпечує зміна режиму циркуляції води в контурі.
7. Бак розширення системи опалення. Мембранний бак компенсує теплове розширення теплоносія.
8. Клапан підживлення. Забезпечує автоматичне підживлення системи опалення водою з заданим тиском та механічну фільтрацію.
9. Датчик вуличної температури.
10. Блок управління погодозалежною автоматикою. Забезпечує своєчасну зміну температури теплоносія в системі опалення за погодними умовами. Дозволяє знизити наслідки інерційності системи опалення – перегрів або недогрев приміщень при різких змінах температури зовнішнього повітря.
11. Кімнатний регулятор. Програмований регулятор дозволяє господареві задавати температуру в приміщеннях по днях тижня та часу доби.
12. Циркуляційний насос. Забезпечує циркуляцію теплоносія в контурі опалення приміщень.
13. Радіатор опалення.
14. Триходовий змішувальний клапан. Забезпечує регулювання температури теплоносія та підтримку заданої температури в приміщеннях.
15. Датчик температури. Вимірює температуру води в зворотному трубопроводі контуру опалення приміщень.
16. Зворотний клапан. Виключає зайву циркуляцію води в зворотному напрямку.
17. Циркуляційний насос ГВП. Забезпечує постійну циркуляцію води в системі гарячого водопостачання, ГВС.

About the author

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

×
Any questions?