Відділ продажу
Відділ продажу
info@raotherm.com
Київ, Звіринецька 63, оф1
Прайс-лист

Розрахунок потужності та основні принципи монтажу

При розрахунку необхідної потужності котла потрібно враховувати безліч чинників – погодні умови для конкретної кліматичної зони, ступінь утеплення будинку, герметичність склопакетів, тип застосовуваних радіаторів (сталеві, алюмінієві, чавунні), наявність теплої підлоги і багато іншого. Дуже приблизний розрахунок потужності можна зробити виходячи з потреби 1 кВт на 10 м2 при висоті стель 3 метри, проте такі дані придатні тільки для попереднього вибору моделі котла, остаточний розрахунок повинен проводитися тільки фахівцем.

котел в домі

Встановлення твердопаливного котла найбільш доцільне в негазифікованих регіонах і регіонах де можуть мати місце перебої з подачею електроенергії. Від того, наскільки правильно змонтований котел та зроблена його обв’язка залежить ефективність та надійність всієї системи опалення в будинку. Для обладнання котельні виділяється окреме приміщення, обов’язково обладнане системою припливно-витяжної вентиляції. Монтаж котла проводиться на рівну бетонну або цегляну основу на відстані не ближче 70 см від стін приміщення.

Часто котел використовується в комплекті з теплоізольованим накопичувальним баком для води. Бак служить для захисту системи від перегріву, дозволяє адаптувати різні джерела тепла (котел на твердому паливі, електричний котел, газовий котел або інші) в одну систему з системою опалення, оптимізує роботу котла, підвищуючи його ККД і знижуючи витрату палива. Вода в такому баку може зберігати температуру протягом декількох днів і застосовується як для систем опалення, так і для побутових потреб. Також можуть застосовуватися бойлери непрямого нагріву, обладнані як спіралевідними теплообмінниками для використання теплової енергії котла, так і електричним теном для нагріву води в літній період. Важливим елементом обв’язки котла є розширювальний бак, призначений для компенсації надлишків води, що виникають в процесі нагрівання. Обсяг бака повинен становити не менше 1/10 загального обсягу води в системі.

монтаж котла
На виході з котла встановлюється група безпеки, що складається з манометра, автоматичного повітрявідводчика (для запобігання завоздушення системи та виникнення повітряних пробок) і запобіжного клапана.

Особливістю твердопаливних котлів є неможливість контролювати подачу палива, відповідно досить висока ймовірність перегріву. З метою запобігання перегріву застосовується охолоджуючий теплообмінник. Деякі моделі сталевих котлів оснащені їм відразу, в інших випадках він встановлюється на виході з котла перед системою опалення. При розігріві котла до 95С спрацьовує термостатичний клапан і в теплообмінник подається холодна вода з водопроводу або спеціально призначеної для цього ємності. Після охолодження котла і зниження температури клапан закривається.

Іншим, більш простим, способом боротьби з перегрівом є застосування зливного клапана. У разі перевищення допустимого значення температури гаряча вода перенаправляється в каналізацію, а в систему опалення подається холодна вода з водопроводу.

При установці твердопаливного котла потрібно враховувати його інерційність, тобто загасання палива та зниження температури відбувається поступово. З огляду на це за примусову подачу теплоносія відповідає циркуляційний насос, також повинна бути передбачена установка акумуляторної батареї для його безперебійної роботи в разі відключення електрики. В іншому випадку нерівномірний прогрів різних ділянок може вивести з ладу всю систему опалення.

монтаж димохіду

Ефективна і продуктивна робота котла в чому залежить від хорошої тяги і правильно розрахованого та встановленого димоходу. При виборі димоходу потрібно звернути увагу на його висоту, діаметр, довжину розгінної ділянки та якість утеплення труби. Висота та діаметр труби розраховуються виходячи з потужності котла, при недостатній висоті труби димові гази будуть погано витягуватися, а в гіршому випадку надходити в зворотному напрямку, в приміщення. Зазвичай мінімальна довжина труби вказується в інструкції до котла, а діаметр відповідає вихідному отвору котла. Утеплення труби не дозволяє димовим газам остивати занадто швидко, так як при охолодженні тяга може погіршитися. Для виготовлення димоходів застосовується переважно труба з оцинкованої нержавіючої сталі діаметром 120, 150 або 200 мм. Також виробляються димохідні труби квадратного перетину. Така труба слабо схильна до корозії під впливом атмосферних опадів і конденсату, зручна в збірці та установці, а також має привабливий зовнішній вигляд що дозволяє встановлювати її по фасаду будинку. У нижній частині димоходу обладнується кран для зливу конденсату та люк для прочищення.

За бажанням замовника котли можуть додатково обладнуватися системами автоматичної подачі палива з завантажувального бункера. В цьому випадку може застосовуватися тільки сипуче паливо таке як пелета або тріска (щепа).

Для підключення та обв’язки котла можуть застосовуватися тільки металеві труби (мідні, сталеві та інші), використання поліпропіленових, металопластикових і труб із зшитого поліетилену недопустимо.

 

димохід

 

Якщо мова йде про підключення всієї системи, то вона повинно бути виконана з урахуванням всіх нормативів, щоб не прорвало та не принесло в майбутньому Вам серйозного збитку.

 

Розглянемо основні вимоги для безпеки роботи котельного обладнання:

 

– Площа приміщення котельні повинна бути не менше 7 м2
– Котельня повинна бути обладнана притяжною вентиляцією. Перетин каналу вентиляції повинен бути від 80 міліметрів з розрахунку на 1 кВт потужності твердопаливного котла.
– Нормативна безпечна відстань від обладнання до стін повинна бути від півметра.
– Підлога повинна бути вимощена з негорючих будівельних матеріалів, таких як бетон, цегла, плитка тощо. Перед топкою, як в печі повинен бути розташований лист негорючого матеріалу, наприклад металу.
– Діаметр димоходу з розрахунку димового відведення котла.
– Багато показників не є аксіомою і розраховуються виходячи з документації додається до котла.
– Пожежна безпека понад усе. Як підключення до електромережі, так і підведення води повинен здійснюватися відповідно до нормативів пожежної безпеки.
– ККД вашого котла безпосередньо залежить від правильності вибору та установки типу димоходу.

Звичайно краще звернутися за допомогою з установкою до професіоналів, але якщо все-таки вирішили самостійно встановити твердопаливний котел, то потрібно розуміти, що на гарантійні зобов’язання з боку виробника годі й розраховувати. Залежно від габаритів та потужності, обсягу топкової частини, котел може бути розвантажений або вручну, або за допомогою мобільного крана.

 

погрузка котла

 

Порядок проведення робіт відбувається за такою схемою:

 

Підготовка до монтажу, підготовка приміщень і котельні. Готується обов’язково бетонна площадка під котел, хоча є і ряд інших вимог. Монтаж системи. Встановлення котла на місце. Обв’язка. Найскладніший етап. Підключення комунікацій: труба, яка буде подавати воду в систему, обратка, подача і обратка на обігрів води, якщо котел двоконтурний, зав’язка в систему додаткового обладнання, наприклад розширювального бака. Облаштування димоходу. Запуск обладнання.

 

Вимоги до димоходу

— Димохід повинен бути без поворотів, але все ж якщо вони є, то не повинні бути з гострими кутами.
— Підключення до котла, та й по всій довжині, димохід, всі складові труби повинні бути загерметизовані, або спеціальної термостійкою стрічкою, або герметиком.
— Димохід повинен бути міцним, його конструкція повинна бути розрахована на вагу труби з запасом.
— Перетин труби в димоході повинен відповідати перетину на виході котла.

Після монтажу твердопаливного котла потрібно:

— Підтягнути всі з’єднання, перевірити їх герметичність.
— Промити і перевірити роботу гідросистеми котла.
— Налаштувати систему автоматичної безпеки, якщо така є.
— Якщо монтаж здійснювала організація, необхідно заповнити відповідні документи.

Перший запуск твердопаливного котла:

— Ознайомтеся з інструкцією до котла, розберіться з призначенням органів управління.
— Система опалення повинна бути заповнена водою та герметично приєднана до котла.
— Прибрати сміття навколо котла, яке можливо залишилось після монтажу.
— Всі дверцята для очистки котла повинні бути закриті.
— Тільки після повного охолодження котла після першого запуску, можна усунути виявлені несправності.

У цій статті йдеться лише базові принципи та поняття в монтажі (встановлення) твердопаливних котлів.

Безумовно, найкращий варіант для користувача – щоб установкою займалася спеціалізована організація – звертайтесь! Маємо багаторічний досвід введення в експлуатацію котелень різної потужності та будівництва під ключ!

About the author

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

×
Any questions?